0
0
logo

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در سایت


ورود به سایت

لطفا از مرورگرهای مطمئن و بروز مانند گوگل کروم و فایرفاکس استفاده کنید.

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
×

قبلا عضو شده اید؟ ورود به سایت


عضویت در سایت

×

چگونه با استفاده از قوانین جهان هستی سیگار یا مواد مخدر را ترک کنیم؟

توسعه فردی, موفقیت فردی

۱۳۹۸/۰۳/۱۱

توسط : اسکندر نوری زاده

61 بازدید

ترک سیگار و مواد مخدر

چگونه با استفاده از قوانین جهان هستی سیگار یا مواد مخدر را ترک کنیم؟

ترک مواد مخدر یا هر عادتی دیگری با استفاده از قوانین جهان هستی بسیار راحت هست، فقط باید تمرینات گفته شده در این مقاله را به درستی انجام دهید.

قبل ار ابن‌که وارد توضیحات ترک سیگار و مواد مخدر بشیم دوست دارم به قوانین جهان هستی اشاره کنم که قوانین حاکم بر جهان هستی در همه حال در حال کار کردن هستند چه شما این قوانین را درک کیند یا درک نکید چه از وجود این قواین آگاه باشید یا آگاه نباشید به هر قوانین همیشه و در هر شرایط در حال کار کردن هستند و دنیا بر پایه قوانین می‌چرخد برای مثال شما اگر جاذبه را درک نکیند و از یک ارتفاع بلند بپرید قطعا زمین می‌خورید و اصلا هم ربطی ندارد که چه کسی هستید و چه مقامی دارید قانون، قانونه و کارش را می‌کنه و این قانون در رابطه با هر موضوعی بدون هیج استثنایی کار خودش را می‌کند و ما  قراره در ادامه درباره این قوانین جهان هستی صحبت کنیم و انجمن معتادان گم نام(ان.ای) با استفاده از همین قوانین ساده به اشخاص کمک می‌کنند تا اعتیاد خود را کنار بگذارند.

در ادامه به تعریف مواد مخدر بپردازیم: مواد مخدر به ترکیب مواد شیمیایی یا طبیعی می‌گویند که فرد پس از استفاده چندین بار از این مواد به آن وابسته می‌شود و آن مواد به بدن آن فرد ضرر می رساند و سوال اینجاست که سیگار مواد مخدر است به نظر من هر چیزی که به بدن ما انسان ها ضرر برساند مواد مخدر است.

جالب اینجاست که اعتیاد فقط به مواد مخدر ختم نمی‌شود و اکثر انسان ها به نوعی معتاد هستند

خیلی از انسانها به شهوت جنسی  اعتیاد دارند

خیلی ها به شهوت قدرت اعتیاد دارند

خیلی ها به شهوت شهرت اعتیاد دارند

خیلی ها به پرخوری اعتیاد دارند

خیلی ها به بد حرف زدن اعتیاد دارند

خیلی ها به بد فکر کردن اعتیاد دارند

و بسیاری از اعتیاد‌های دیگه که لیست خیلی طولانیه

اگر ما بخواهیم هر اعتیادی را ترک کنیم حتما امکان پذیر هست اما در این مقاله می‌خواهیم به ترک مواد مخدر و سیگار بپردازیم، اول باید بپذیریم که اعتیاد به مصرف مواد یا هرچیزی چیز دیگر داریم و آن را با تمام وجود قبول کنیم چون تا وقتی که قبول نکنیم در مصرف آن اعتیاد داریم ما هیچ قدمی برای ترک آن بر نخواهیم برداشت

بعد از آنکه قبول کردیم که معتاد هستیم و به آن اعتراف کردیم باید به خودمان قول دهیم که این مواد را را ترک خواهم کرد و این تعهد را باید بر روی یک کاغذ نوشته و آن را در معرض دید، سرکار یا منزل خود قرار دهیم و هر روز آن تعهد را با صدای بلند بخوانیم مضمون تعهد می تواند این باشد که من (اسم و فامیل خود‌تون) متعهد می‌شوم که هر روز را سالم زندگی کنم و از خداوند میخواهم که در این راه به من کمک کند تا طعم یک زندگی شیرین را بچشم و هر روز سالم تر و شاداب تر از دیروز شوم و از دوستان و مکان‌هایی که اعتیاد را یاد آوری کند دوری کنم و بجاش دوستانی پیدا کنم که در مسیر درست مرا همراهی می‌کنند و فضاهایی پیدا کنم که موقعیت‌های جدید را سر راهم قرار دهد.

وقتی این تعهد را به خودتان می‌دهید ذهن خود را موظف می‌کنید که به تعهدی که داده شده و هر روز شما آن را با صدای بلند می‌خوانید عمل کند.

این تمرین می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای عزیزانی که می‌خواهند مواد مخدر را ترک کنند  باشد.

 

مرحله بعد برای ترک مواد مخدر این است که رابطه‌ با دوستان و آشنایان که مواد مخدر مصرف می‌‌کنند را قطع کنیم و به هیچ عنوان دیگر به آنها نزدیک نمی‌شویم چون وقتی پیش این دوستان می‌روید ناخودآگاه به یاد مصرف مواد می‌افتید و در آن زمان دوست دارید شما هم مصرف کنید و اکثر مواقع کسانی که با دوستان و آشنایان معتاد دوباره ارتباط برقرار کردند دوباره به مواد آلوده شدند و این قطع ارتباط با دوستانتان که مصرف می کنند جزو خط قرمز های شماست و مهم ترین تمرین برای ترک کردن مواد مخدر می‌باشد‌.

و به جای آنها با کسانی دوست شوید که چیزی مصرف نمی‌کنند و حتی می‌توانند ورزشکار هم باشند دوست شدن با افرادی که مواد مصرف نمی‌کنند به شما کمک می کند که خیلی راحت مصرف مواد را کنار بگذارید.

اگر به گذشته خودتان نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که شما وقتی به مصرف مواد رو آوردید که کسانی که با آنها در ارتباط بودید مواد مصرف می کردند.

پس اگر نیروی یک جمع از کسانی که مواد مصرف می کنند،می‌تواند موجب شود که شما هم مواد مصرف کنید

نیروی جمع دوستانی که به دنبال زندگی سالم هستند نیز می تواند به راحتی شما را در مسیر زندگی سالم قرار دهد.

پس تا به این جای مقاله متوجه شدید که چقدر مهم است که شما در جمع دوستانی باشید که به دنبال زندگی سالم هستند.

استفاده از قانون بی‌توجهی در ترک مواد مخدر

 

شما باید از قانون بی‌توجهی برای ترک مواد مخدر استفاده کنید این قانون به صورت خیلی ساده میگه شما باید بی‌توجه باشید نسبت به چیزی که نمی‌خواهید در این مثال شما نمی‌خواهید که مواد مصرف کنید اگر کسی را دیدید که مواد مصرف می کند آن مکان را ترک کنید و به هیچ عنوان در آنجا قرار نگیرید.

نگران حرف مردم و یا کسانی که در آن جمع نشسته اند نباشید چون شما  تصمیم گرفتید که به آن شیوه که خودتان دوست دارید زندگی کنید نه به آن شیوه‌ای که دیگران دوست دارند

و هیچ وقت به خودتان نگویید که با یک بار نشستن در کنار چنین افرادی که دارن مواد مصرف می‌کنند چیزی نمی‌شود یا من دیگر به خودم مسلط هستم و مطمئن هستم دیگر مواد مصرف نمی‌کنم گول این حرف‌های ذهن‌تان را نخورید و حتما وقتی در این مکان‌ها قرار می‌گیرد آنجا را ترک کنید حتی اگر مدتی زیادی گذشته باشد که دیگر مواد مصرف نمی‌کنید.

و برای انجام  این تمرین هم متعهد شوید.

راه‌های زیادی وجود دارد که بتوان آن مکان ها را ترک کرد و هیچ وقت برای ماندن در این مکان‌ها بهانه نیاورد و بهانه‌ها را برای خودتان ممنوع کنید.

تعیین اهداف بعد از ترک مواد

 

 

نکته ای که خیلی مهمه که باید در این جا خدمت شما عرض کنم اینه که وقتی مواد رو تر ک میکنید خودتان را برای رسیدن به یک هدف گره بزنید مخصوصا در آن زمان هایی که مواد مصرف می کردید به هدفی که از انجام آن لذت می‌برید، مثلا میخواهید در هفته دو بار باشگاه بروید و روزی نیم ساعت پیاده روی کنید این تعیین اهداف کوچک در آن زمان‌هایی که مواد مصرف می‌کردید به شما کمک می‌کند تا ذهن‌تان مشغول انجام اهداف جدیدی شود که از انجام آن لذت می‌برید و بسیار کارساز خواهد بود.

خیلی‌ها وقتی مواد را ترک می‌کنند هیچ گونه برنامه برای زمان‌هایی که مواد مصرف می‌کردند ندارند و به همین علت خیلی عذاب می‌کشند.

تعیین هدف برای هر کس می‌تواند متفاوت باشد فقط باید چیزی باشد که از انجام آن کار لذت ببرید مثلاً شما از فیلم دیدن یا تلویزیون بسیار لذت می‌برید و زمانی که فیلم یا تلویزیون تماشا می‌کنید هیچ چیز یادتان نمی‌آید چون از دیدن برنامه خیلی لذت می‌برید و غرق تماشا هستید این می تواند جایگزین مناسبی باشد و شما هیچ وقت درد ترک مواد را احساس نخواهید کرد زیرا مغز شما به مصرف در آن تایم عادت کرده است و شما با مصرف مواد به ذهنتان لذت می‌دادید حالا دقیقا در همان زمان به ذهن‌تان لذت می‌دهید ولی این بار نه با مواد با آن چیزی که دوست دارید و عاشقش هستید.

خیلی از درست کردن و ساختن چیزی لذت می‌برد،خیلی‌ها از مطالعه کردن لذت می‌برند، بعض‌ها از آشپزی کردن لذت می‌برند و هزاران کار متفاوت برای افراد متفاوت وجود دارد که

می‌توانند از انجام دادن‌شان لذت ببرند نکته‌ی تعیین هدف این بود که هدفی را انتخاب کنید که واقعا از انجام دادن‌ش لذت می‌برید.

و نکته های دیگری وجود دارد که سعی میکنیم در مقاله‌های بعدی به آن بپردازیم.

ما در دوره‌ی از آگاهی تا تحول در مورد قوانین ساده و ثابتی که ما انسان‌ها را می‌تواند به خواسته‌هایمان برساند مفصل صحبت کردیم با استفاده از آگاهی این دوره شما به هر آن چیزی که دوست دارید میتوانید برسید خواسته‌ی شما می‌توانید رسیدن به سلامتی باشد، می‌تواند   ازدواج عاشقانه باشد می‌تواند برقراری ارتباط عاشقانه باشد، رسیدن به پول و ثروت یا معنویت باشد هر چیزی که می‌خواهید این دوره می‌تواند به شما کمک کند که به آن خواسته راحت‌تر،ساده‌تر و سریع‌تر برسید.

مدت استفاده از این دوره هفت ماه می باشد. که در هر ماه آگاهی ‌های ناب و اصل داده شده است که استفاده از هر یک از این قوانین می‌تواند کیفیت زندگی شما در هر بخشی به صورت چشم‌گیری بالا ببرد.

شما عزیزان میتوانید با خیالی راحت و آسوده این دوره را تهیه کنید چرا که این دوره دارای گارانتی می باشد به این صورت که اگر نتیجه‌ای نگرفتید و یا مطالب آن برای شما به هر دلیلی کاربردی نبود و احساس کردید که نمی‌تواند به شما کمک کند ما بدون هیچ گونه سوالی تمام مبلغی را که روی خودتون سرمایه‌گزاری کردید را به شما بر می‌گردانیم.

و من اسکندر نوری زاده به شرافتم سوگند میخورم که پای این  تعهداتی که به شما دادم باشم.

اسکندر نوری زاده

تاریخ عضویت : ۰۵ مرداد ۱۳۹۸

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.